Potrzebujesz odrobiny relaksu? Sprawdź, na czym polega hawajski masaż lomi lomi

Czas na relaks
spiriteris
Potrzebujesz odrobiny relaksu? Sprawdź, na czym polega hawajski masaż lomi lomi
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy słyszeliście kiedyś o masażu lomi lomi? Jeśli nie, pora nadrobić brakującą wiedzę. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się cudownie relaksujące, uzdrawiające i duchowe doświadczenie. Ludzie, którzy doświadczają tradycyjnych hawajskich masaży, zachwycają się leczniczym działaniem zarówno na umysł, jak i ciało.

Sztuka relaksacji wprost z Hawajów, czyli o masażach lomi lomi

Masaż lomi lomi, zwany również masażem kochających dłoni, to tradycyjny zabieg hawajski, który łączy w sobie techniki masażu, olejki orzechowe, oddech i taniec, a to wszystko w celu ukojenia ciała.

Sam wyraz „lomi” to hawajskie imię, które tłumaczyć można jako ugniatanie, pocieranie, łagodzenie i wyrabianie, które miejscowi porównują co zadowolonego kota, który przeciera z błogością swoje łapy. Powtórzenie słowa „lomi” w nazwie ma za zadanie podkreślić, jak wyjątkowym przeżyciem jest to doświadczenie.

Mimo iż na Hawajach znany jest od dziesiątek lat, na reszcie globu masaż lomi lomi dopiero zaczyna zapuszczać korzenie i wzbudzać zainteresowanie, do czego w dużej mierze przyczyniła się turystyka hawajska. Zabieg przypomina nieco taniec wokół pacjenta, a jego technika różni się od innych znanych nam rodzajów masażu. Praktykujący używają bowiem jako narzędzia nie tylko dłoni i palców, ale także kostek, łokci, kolan i stóp, wykonują szerokie, płynne ruchy.

Więcej niż praca z ciałem

To, co niezwykle ważne w praktyce lomi lomi, to fakt, że zahacza ona także o sferę duchową. Stosuje się go bowiem zgodnie z Huną, czyli filozofią zbliżoną do jogi czy medytacji. Celem nadrzędnym jest stworzenie pokoju i jedności z umysłem, ciałem i duchem.

Tradycyjne sesje masażu lomi lomi rozpoczynają się różnymi formami przygotowania duchowego, takimi jak wspomniana medytacja, modlitwa czy ćwiczenia oddechowe. W pracy z klientami masażyści lomi lomi stosują długie, ciągłe i rytmiczne ruchy, koncentrując się na pobudzaniu przepływu energii przez ciało, płynnie przechodzą z jednego obszaru ciała do drugiego.

Ten masaż fizyczno-duchowy z założenia ma usuwać u klienta blokady energetyczne, które w filozofii Huny są źródłem większości dolegliwości psychicznych i fizycznych.

Korzyści z masażu

Rozsądnym jest oczekiwać pozytywnych zmian po sesji masażu, nie inaczej jest w przypadku lomi lomi. Czego możemy się spodziewać po wyjściu z zabiegu?

Oprócz oczywistego odprężenia odczuwanego podczas masażu klienci otrzymują również uwolnienie od niepokoju, strachu i innych negatywnych emocji spowodowanych blokadami energetycznymi.

Dodatkowo pomaga on w walce z bólami fizycznymi i dolegliwościami takimi jak bolesność mięśni, sztywność stawów, a nawet łagodzi ból u klientów powracających do zdrowia po operacji lub innych urazach. Osoby z zapaleniem stawów i fibromialgią mogą również skorzystać z masażu lomi lomi.

Ze względu na charakter tego rodzaju masażu praktycy są dobrze wyszkoleni i biegli w obszarach wrażliwych na nacisk. Wiedzą, gdzie drążyć i usuwać napięcia, a gdzie się wycofać, unikając niepotrzebnego dyskomfortu.

Nawet jeśli nasz światopogląd nie jest do końca zgodny z ideą energetycznego uzdrawiania i przepływów, sam masaż jest wart polecenia i spróbowania, ponieważ jego relaksacyjne działanie jest niepodważalne, a sam w sobie stanowi niezwykle przyjemną odskocznię od codzienności, pełnej stresu i zabiegania.

Zdj. główne: Conscious Design/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak efektywne formy promocji mogą zwiększyć widoczność twojego biznesu
/
Jak efektywne formy promocji mogą zwiększyć widoczność twojego biznesu
Odkryj różne metody promocji, które pomogą podnieść widoczność twojego biznesu i zwiększyć zasięg działalności. Optymalizacja strategii jest kluczem do sukcesu.
Polecamy