Palenisko ogrodowe – jak zaaranżować miejsce na relaks?

Czas na relaks
spiriteris
Palenisko ogrodowe – jak zaaranżować miejsce na relaks?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Marzysz o klimatycznym, letnim wieczorze w swoim ogrodzie? Chcesz się ogrzać, zrelaksować i spędzić czas w otoczeniu najbliższych na świeżym powietrzu? Pomyśl o palenisku ogrodowym!

Zastanawiasz się nad zakupem i montażem paleniska ogrodowego, żeby urozmaicić czas, który spędzasz na zewnątrz? To będzie rozwiązanie idealne!

Informacje ogólne

Palenisko ogrodowe zbudowane jest ze specjalnej misy, której średnica jest bardzo duża. Wsparta jest ona przez trzy lub więcej nóg. Ma to zapewnić stabilność całej konstrukcji. Z reguły misy wykonywane są ze stali. Wynika to z jej funkcjonalności i trwałości. Co ważne, palenisko powinno być odporne na mechaniczne uszkodzenia i różnego rodzaju zewnętrzne czynniki, na przykład atmosferyczne. Korzystanie z paleniska, które jest bardzo dobrze wykonane, jest bardzo komfortowe. 

Opał, czyli co idealnie sprawdzi się w naszym palenisku?

Przez stałych i doświadczonych użytkowników palenisk polecane są przede wszystkim sezonowe liściaste drzewa. Ich wilgotność musi być bardzo niska. Na skutek minimalnej ilości żywicy takie produkty łatwo ulegają spalaniu. Przy okazji w żaden sposób nie niszczą naszej misy, o której wygląd i dobrą kondycję powinniśmy dbać ze szczególną starannością. 

Zalety posiadania paleniska w ogrodzie

Palenisko stanowi źródło ciepła. Jest ono więc idealnym miejscem, przy którym wszyscy będą się skupiać na przyjęciach organizowanych w Twoim ogrodzie. Jest to inwestycja, która daje nam komfort i wiele możliwości na kolejne lata. Dzięki niej sezon ogrodowy może trwać, ile tylko będziemy chcieli. Niestraszne będą nam niższe temperatury powietrza na zewnątrz, jeśli będziemy mogli ogrzać się w cieple naszego paleniska. Konstrukcja złożona z dużej misy jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem. Przede wszystkim dlatego, że mamy kontrolę nad rozpalonym ogniem. Atutem większości palenisk ogrodowych jest to, że są one mobilne. Jeśli więc w naszej głowie pojawia się mnóstwo pomysłów na aranżację miejsca do relaksu w naszym ogrodzie, nic nie stoi na przeszkodzie, by wypróbować każdy z nich i zweryfikować, który jest dla nas najlepszy!

Palenisko czy tradycyjne ognisko? Co wybrać?

Dokonując wyboru między tymi dwoma opcjami, koniecznie weź pod uwagę wspomniane wyżej atuty paleniska. Będzie z pewnością bezpieczniejszym, bardziej praktycznym i efektywniejszym wizualnie rozwiązaniem.

>> Zobacz też: Ogień na tarasie – co wybrać?

Aranżacja miejsca na relaks z wykorzystaniem paleniska

Aranżując swój ogród z wykorzystaniem paleniska, koniecznie uwzględnij kilka ważnych kwestii. Między innymi bardzo ważne jest to, żeby palenisko było położone pomiędzy miejscami siedzącymi, ale oczywiście w racjonalnej odległości od nich. Dzięki temu zawsze będziesz mieć możliwość, by usiąść z książką lub nawet posiłkiem czy też laptopem przy stoliku, nieopodal którego tli się Twoje palenisko. 

Dodatkowo warto, by miejsce na palenisko było zagospodarowane w taki sposób, by nie było ono narażone na nieustanne promienie słoneczne czy też deszcz albo – co gorsza – grad. Nie wpłynie to na funkcjonowanie Twojego paleniska, ale może odrobinę zmodyfikować jego wygląd, więc warto mieć to również na uwadze.

Przestrzeń, w którą wkomponujesz palenisko ogrodowe, postaraj się dokładnie dopieścić i udekorować. Jeśli ma być to miejsce, w którym odpoczywasz, relaksujesz się i zbierasz siły do działania, to powinno być ono wyjątkowe!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dozowniki do mydła – praktyczne i higieniczne rozwiązanie
/
Dozowniki do mydła – praktyczne i higieniczne rozwiązanie
Dozowniki do mydła to sprzęt, który zapewnia łatwy i higieniczny dostęp do płynu do mycia rąk. W czasach, gdy dbanie o higienę stało się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, dozowniki do mydła są niezbędne w miejscach publicznych, takich jak szkoły, biura, restauracje czy centra handlowe.
Polecamy